ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ମରାଠୀ ସିନେମାର ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ଶରୀରକୁ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ରଖାଯିବ

ସିନେମା
ସେୟାର କରନ୍ତୁ

ମୁମ୍ବାଇ : ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ମରାଠୀ ସିନେମାର ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତା ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି । ସେ 5 ନଭେମ୍ବରରୁ ପୁଣେର ପଣ୍ଡିତ ଦୀନାଥ ମଙ୍ଗେଶକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଶରୀରର ଅନେକ ଅଙ୍ଗ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲା ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମସ୍ତ ଉଦ୍ୟମ ସତ୍ୱେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ସେ ଦୁନିଆକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ବିଦାୟ ଜଣାଇଲେ । ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କ ଶବକୁ ଆଜି ଅପରାହ୍ନ 4 ଟାରେ ଶେଷ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ରଖାଯିବ । ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଶୋକର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଲୁହ ଭିଜା ଆଖିରେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରୁଛନ୍ତି ।

କହିବାକୁ ଗଲେ ନିକଟରେ ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କ ମିଛ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପିଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସମସ୍ତ ତାରକା ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଏବିପି ନ୍ୟୁଜ୍ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଏବଂ ସେ ଆଇସିୟୁରେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଜୀବନ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅଭିନେତା ଆଜି ତାଙ୍କର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ।

ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେ 1971 ମସିହାରେ 26 ବର୍ଷ ବୟସରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରୱାନା ସହିତ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଗୋଖଲେ ଅନେକ ମରାଠୀ ଏବଂ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅଭିନୀତ 1990 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଗ୍ନିପଥ ଏବଂ ସଲମାନ ଖାନ ଏବଂ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ଅଭିନୀତ 1999 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହମ ଦିଲ ଦେ ଚୁକେ ସନମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଅଟେ ।

2010 ରେ, ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଅନୁମତି’ରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ସେ 2010 ରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଲାଭ କରିଥିଲେ । ମରାଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆଘାତ’ ସହିତ ସେ ତାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ବିକ୍ରମ ଗୋଖଲେଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ମାସରେ ସିନେମା ହଲରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଅଭିମନ୍ୟୁ ଦାସାନୀ ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ-ଅଭିନିତ ‘ନିକାମା’ରେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।


ସେୟାର କରନ୍ତୁ